بهترین قلم نوری برای طراحی

وکام Wacom

پاربلو Parblo

بهترین قلم نوری برای طراحی

هر یک از قلم های نوری می تواند با توجه به سطح تکنیک و نیاز هنرمند در نوع خود بهترین باشد . اینکه کدام قلم نوری مناسب است جای بحث دارد و در ادامه به آن می‌رسیم.

خدا رو شکر برند های قلم نوری خیلی خوبی در ایران وجود دارد که به غیر از فاکتورهای سطح تکنیک و نیاز هنرمند، می توان بودجه مورد نظر را هم در نظر گرفت. برند های وکام ، آرتیسول و هویون را می توان به عنوان برندهای اول در نظر گرفت که در اکثر سطوح فعالیت می کنند . البته از نظر قابلیت‌ها و امکانات با هم تفاوت‌هایی دارند . مثلا به هنرمندانی که در حوزه انیمیشن کار می کنند ما مدل های قلم نوری سینتیک cintiq و موبایل استودیو mobile studio برند وکام WACOM و مدل های GT-185  و GT-191  برند هویون HUION و مدل های D-10  و D-13  برند آرتیسول ARTISUL را پیشنهاد می دهیم . این مدل ها از این جهت که دارای نمایشگر هستند به هنرمند کمک میکنند تا اختیار عمل بیشتری داشته باشد.

خیلی اوقات پیش می آید هنرمندانی که طراحی اسکچ می کنند با همکاران ما تماس می گیرند و در خواست میکنند تا بهترین قلم نوری برای کار اسکچ را به آن‌ها پیشنهاد بدهند . قلم نوری اینتوس intuos و اینتوس پرو intuos pro وکام گزینه های خوبی برای کار اسکچ هست . مدل های اینتوس پرو وکام دارای حساسیت به فشار۸۱۹۲ و حساسیت به زاویه می باشند .

چطور اینتوس پرو وکام را راه اندازی کنیم

اینتوس های ساده حساسیت به زاویه ندارند و حساسیت به فشار آن‌ها ۲۰۴۸ می باشد . برای هنرمندانی که تازه فارغ التحصیل شده‌اند یا هنوز هنرآموزند ما معمولا Intuos Art , Intuos photo , Intuos 3D در اندازه های Medium , Small  را پیشنهاد می دهیم .

در مدل های ساده تر می توان تبلت طراحی One by wacom  را در نظر گرفت که خصوصیات شبیه به تبلت های اینتوس  Intuos را دارند اما کلید های Express key  در این سری از محصولات برند وکام تعبیه نشده است .

برند هویون مدل های خوب با قیمت پایین تری مناسب کار اسکچ تولید کرده است . به طور مثال تبلت طراحی مدل Huion new 1060 plus  و Huion wh1409  را می توان گفت از نظر امکانات شبیه به intuos های ساده در برند وکام wacom هستند.

بهترین قلم نوری برای تدریس

بهترین قلم نوری برای تدریس

نوشتن معادلات پر کاربردترین نیاز اساتید دانشگاه برای استفاده از قلم نوری می باشد . نوشتن نسخه برای پزشکان را هم می توان یکی دیگر از مصارف قلم نوری عنوان کرد . در موارد فوق عموما احتیاجی به حسایت به فشار ، حساسیت به زاویه و اینکه قلم نوری دارای نمایشگر باشد یا خیر نیست. به این خاطر ما مدل های ساده و ارزان قیمت تر مثل اندازه Small  قلم نوری One by wacom  و یا Intuos Draw  که قابلیت تاچ ندارند را پیشنهاد می دهیم.

قیمت قلم نوری وکام Wacom

لیست قیمت قلم نوری وکام

قیمت قلم نوری هویون

لیست قیمت قلم نوری هویون

بهترین قلم نوری برای فوتوشاپ

بهترین قلم نوری برای فتوشاپ

سامان کام نمایندگی وکام مدل های اینتوس وکام یعنی intuos photo  ، intuos art  و … و مدل های سری one by wacom  را به عنوان قلم های نوری مناسب برای فتوشاپ ( photoshop ) پیشنهاد می دهد .

همه مدل های فوق دارای اندازه های Medium  و Small  هستند . قلم نوری Huion 1060 plus  گزینه خوبی در برند هویون برای کار با photoshop می باشد .

یک نکته را باید توجه کرد که کلیه مدل های سری اینتوس معمولی wacom intuos یعنی photo  ، art  ، comic  هیچ تفاوتی به جز بسته بندی و لایسنس نرم افزار آموزشی داخل بسته ندارند . این نرم افزار اینتوس ها آموزش های بسیار پایه مرتبط با آرت ، کومیک ، فوتو یعنی نقاشی ، کاریکاتور و روتوش عکس است که به زبان انگیسی می باشد.

مدل های اینتوس Pen and Touch قابلیت touch  دارند اما مدل های one by wacom  قابلیت تاچ ندارند و فقط باید با قلم طراحی کرد.

مشاوره رایگان با کارشناسان سامان کام 22204773-22204771

بهترین قلم نوری برای طراحی