اینتوس پرو وکام

اینتوس پرو Intuos Pro وکام

اینتوس پرو وکام Wacom Intuos Pro

اینتوس پرو وکام از محصولات پر فروش برند WACOM می باشد که در سه اندازه Small , Medium , Large تولید شده است . پارت نامبر Intuos Pro ها به ترتیب PTH-451 , PTH-660N , PTH-860N می باشد . آخرین نسخه اندازه های مدیوم و لارج  (حرف N در آخر پارت نامبر) توسط وکام ارائه شده است که با نسخه قدیم تفاوت هایی مانند قلم Pro Pen 2 ، حساسیت به فشار ۸۱۹۲ ، پنل جلو و ویژگی های دیگر دارد . مهم ترین تفاوت اینتوس پرو نسبت به اینتوس ها حساسیت به زاویه می باشد که در تکنیک هایی مانند سیاه قلم ، خوشنویسی و … کاربرد بسیاری دارد .

سوالات متداول

اینتوس پرو Intuos Pro

آیا اینتوس پرو قابلیت بیسیم دارد ؟

بله ، به وسیله یک کیت Wireless که به دستگاه متصل می شود ، می توان به صورت بدون سیم از اینتوس پرو Intuos Pro استفاده کرد . البته اتصال کابل به دلیل بالا بودن نرخ پاسخگویی بهترین نوع اتصال می باشد.

اینتوس پرو وکام چند نوک یدک به همراه دارد ؟

اینتوس پرو وکام دارای ۱۰ عدد نوک یدک می باشد که در پایه قلم آن جایگذاری شده است. که ۶ عدد نوک استاندارد و ۴ عدد نوک نمد پوش میباشد. به وسیله حفره ای که در پایه قلم تعبیه شده می توان نوک ها بیرون کشید و نوک جدید را نصب کرد. به این صورت که نوک قلم پرو پن ۲ را در حفره ای که در پایه قلم قرار دارد فرو ببرید ، سپس قلم را با کمی زاویه بیرون بکشید ، نوک بیرون می آید . برای جایگذاری نوک جدید کافیست فقط نوک جدید را با انگشت کمی در قسمت جلوی آن فشار داد ، بدین شکل نوک در جای خود قرار می گیرد . اگر روزی ۵ ساعت از این نوک ها استفاده شود ، یک نوک به مدت ۲ سال برای شما به خوبی کار خواهد کرد .

اینتوس پرو Medium و یا Large کدام اندازه مناسب من است ؟

اینتوس پرو و هر مدل دیگری از قلم های نوری دارای سطح فعال یا activated area می باشند .

در مانیتور های ۱۳٫۳ و ۱۵ و ۱۷ و ۱۹ اینچ اینتوس پرو اندازه Medium و Small را پیشنهاد می کنیم

در مانیتور های ۱۵ و ۱۷ و ۲۴ اینچ اینتوس پرو اندازه Medium را پیشنهاد می کنیم

در مانیتور های ۲۴ و ۲۷ و ۳۰ اینچ اینتوس پرو اندازه Large را پیشنهاد می کنیم

قلم اینتوس پرو من گم شده ، آیا این پد طراحی دیگر بی استفاده است ؟

خیر ، قلم اینتوس Intuos Pro در واقع Pro Pen 2 می باشد که به صورت جداگانه در بازار موجود است .

آیا از اینتوس پرو می توان برای نرم افزار های تصویرگری هم استفاده کرد ؟

بله ، قطعا که اینتوس پرو می تواند ابزاری خوب برای کار با نرم افزار های تصویرگری باشد . دکمه های کنار اینتوس پرو در این نرم افزار ها اختیار عمل بالایی را به طراح می دهد .

چطور قلم نوری اینتوس پرو وکام را راه اندازی کنیم ؟

اینتوس وکام Wacom Intuos Small

اینتوس های کومیک ، آرت و فوتو از جمله مدل های اقتصادی برای طراحان از برند وکام Wacom می باشد . پارت نامبر های اینتوس CTL-490 است . یکی از مهم ترین تفاوت ها بین اینتوس با اینتوس پرو ، نداشتن حساسیت به زاویه در اینتوس ها است . اینتوس ها قابلیت Touch دارند و به همین دلیل آتلیه ها و کسانی که Edit عکس انجام میدهند از کاربران این سری از محصولات وکام Wacom هستند . Touch را می توان به کمک یک دکمه غیر فعال کرد . ابعاد اینتوس اسمال حدود یک کاغذ A6 است . قلم اینتوس اسمال Intuos Pen می باشد . سه نوک به همراه این کالا ارائه می شود . اینتوس های اسمال در دو رنگ آبی و مشکی تولید شده است . رنگ پد مشکی است ، به همین دلیل با رنگ مشکی قاب اینتوس تداخل ایجاد میکند و شاید برای کسانی که تاحالا با قلم نوری کار نکرده اند کمی سخت باشد ، پیشنهاد سامان کام رنگ آبی است .


سوالات متداول

اینتوس Intuos Small

اینتوس Comic , Art , Photo تفاوت در چیست ؟

اینتوس های photo , art , comic هر سه خصوصیاتی شبیه به هم دارند و هیچ تفاوتی از نظر حساسیت به فشار ، مالتی تاچ و … ندارند . مهم ترین تفاوت بین اینتوس ها لایسنس آن ها هست که می توان بعد از نصب و آپدیت و فعال سازی لایسنس از طریق سایت وکام Wacom از ویدئو های آموزشی و مقدماتی به زبان اصلی در هر حوزه استفاده کرد .

تاچ Touch در اینتوس ها چگونه است ؟

اینتوس کومیک ، اینتوس آرت و اینتوس فوتو  دارای قابلیت Multi Touch به صورت Two Point یا نهایت دو انگشت میباشند . Rotate , Zoom , Scroll از جمله کارهایی هست که با دو انگشت می توان انجام داد . به وسیله یک دکمه در بالای اینتوس های می توان Touch را غیر فعال یا فعال کرد.

 

اینتوس Wacom Intuos Medium

اینتوس مدیوم وکام wacom

CTH-690T اینتوس

اینتوس آرت وکام Wacom

CTH-690A اینتوس

اینتوس کومیک Wacom

CTH-690C اینتوس

سوالات متداول

اینتوس Intuos Medium

راستی از چه نرم افزار هایی می توان استفاده کرد ؟

وظیفه اصلی اینتوس و یا هر قلم نوری دیگری در ابتدا حرکت درست و طبیعی اشاره گر ماوس روی سیستم می باشد . در واقع اینتوس را می توان در هر نرم افزار گرافیکی استفاده کرد. ضمنا اینتوس ها با سیستم عامل های لینوکس ، ویندوز و اپل کاملا سازگار می باشد .

آیا تفاوتی بین Intuos Small , Intuos Medium به غیر از اندازه می باشد ؟

خیر ، تنها تفاوت در اندازه اینتوس ها می باشد.

 

اینتوس Wacom Draw Small

اینتوس Draw با پارت نامبر CTL-490 یکی از پر فروش ترین مدل های وکام Wacom می باشد . دانشجویان هنر که تازه فارغ التحصیل شده اند ، نوشتن نسخه توسط پزشکان ، اتوماسیون اداری ، آموزش های اینترنتی ، آموزش توسط اساتید سر کلاس ، تایید امضا توسط بانک ها و … از جمله کابران اینتوس Draw هستند . اینتوس دراو قابلیت Touch ندارد ، اندازه ای حدود یک ورق A6 دارد ، سرعت خوانش اینتوس دراو  ۱۳۳PPS می باشد ( یعنی بدون هیچ Delay می توان حرکت خط را مشاهده کرد ) . سطح اینتوس Draw مانند یک کاغذ است و حرکت نوک قلم روی پد برای عموم طبیعی است .

اینتوس Draw وکام

CTL-490 اینتوس

سوالات متداول

اینتوس Intuos Draw Small

آیا اینتوس Draw قابلیت Touch دارد ؟

خیر ، اینتوس دراو Intuos Draw خصوصیاتی کاملا شبیه به اینتوس های کومیک ، فوتو و آرت دارند با این تفاوت که در این Intuos Draw قابلیت تاچ وجود ندارد .

آیا می توان از این قلم نوری به عنوان امضا استفاده کرد ؟

بله ، اینتوس دراو اندازه ای کاملا ایده آل مناسب امضا دارد . اینتوس Draw را می توان به صورت سیم دار و بدون سیم استفاده کرد . اینتوس Draw با بیشتر نرم افزار های اتوماسیون سازگار می باشد .

بهترین قلم نوری برای طراحی

مشاوره رایگان با کارشناسان سامان کام ۲۲۳۹۵۶۷۶ - ۲۲۳۹۴۶۷۶ (۰۲۱)