خدمات پس از فروش

کلیه محصولاتی که در سامان کام به فروش میرسد پس از تایید توسط بخش کنترل کیفیت این مجموعه اجازه ورود به ویترین سایت را یافته است. لذا تمامی این کالاها دارای استاندارد کیفیت مورد تایید سامان کام میباشد.

بعلاوه تمامی محصولات از تامین کننده های معتبر تهیه میشود که تعهد خدمات پس از فروش مناسبی را برای محصولات خود ارائه میدهند.

سامان کام برای هر چه بهتر کردن کیفیت خدمت رسانی، امکان فرصت  ۷ روزه کالا را برای کاربران خود قرار داده است.

شرایط عمومی گارانتی :

در صورتی که کالای خریداری شده دارای نقص فنی یا فیزیکی باشد، مصرف کننده به اندازه زمان خدمات پس از فروش از تاریخ تحویل کالا فرصت دارد تا با تماس با سامان کام، کارشناسان را از مشکل پیش آمده مطلع کند. اگر کارشناسان سامان کام نتوانند از طریق مشاوره تلفنی مشکل را برطرف کنند کالا باید مجددا به انبار سامان کام واقع در تهران ارسال شود. در این شرایط کالا برای بررسی فنی به شرکت گارانتی کننده واگذار میشود و طی ۲ تا ۷ روز کاری بسته به تشخیص شرکت گارانتی کننده، کالا تعویض و یا تعمیر شده و برای مصرف کننده ارسال میشود و یا در شرایطی مصرف کننده آن را دریافت میکند. در صورتی که کالا فاقد هر نوع ایراد فیزیکی یا فنی باشد ، کالامرجوع یا تعویض نخواهد شد.

فرصت هفت روزه سامان کام:

در صورتی که مشتری نهایتا تا 7 روز پس از خرید کالایی به هر دلیلی از خرید خود منصرف شود، درصورتی که کالا آکبند ( پلمب ) باشد و هیچ آسیبی به خود کالا و جعبه آن وارد نشده باشد، امکان مرجوع و تعویض کردن آن وجود دارد.

گارانتی تعویض  سامان کام:

در مورد کالاهایی که دارای گارانتی تعویض هستند، اگر نقص دستگاه به وسیله تعویض یک قطعه باید بر طرف شود، سامان کام به جای تعویض قطعه،خود کالای مورد نظر را به کلی تعویض میکند. اما در صورتی که نقص آنقدر جزئی باشد که هیچ احتیاجی به تعویض قطعه ای نداشته باشد و هیچ خللی در عملکرد دستگاه ایجاد نشده باشد تعویض صورت نمیگیرد.

لازم به توضیح است در تمام مواردی که در فوق ذکر نشده یا جزئیاتی که به آن پرداخته نشده شرایط گارانتی شرکت تولید کننده که در وبسایت رسمی خود اعلام کرده و برای سراسر دنیا یکسان است حاکم بر شرایط گارانتی سامان کام نیز میباشد. 

در صورتی که کالای مرجوع شده به دلیل ادعای نقض فنی به دست مجموعه بازگردد و کارشناسان فنی تشخیص دهند که کالا هیچ مشکل فنی ندارد، کالا مجددا برای مصرف کننده ارسال میگردد و کلیه هزینه های ارسال و دریافت مجدد آن به عهده خریدار خواهد بود.