وکام

1-30 از 37

وکام برندی معتبر در حوزه قلم نوری ، پد طراحی و مانیتور طراحی میباشد. قلم نوری وکام Wacom به عنوان قدیمی ترین تولید کننده قلم های نوری در جهان همواره در پرده برداری از تکنولوژی های جدید پیشرو بوده و هست. قلم نوری وکام دارای مدل های بسیاری برای هنرمندان و هنرجویان مختلف طراحی دیجیتال می باشد. در ادامه بررسی و قیمت محصولات وکام می باشد. 

سامان کام نمایندگی وکام در ایران نیز عرضه کننده محصولات اصل و ارائه دهنده خدمات پس از فروش وکام در ایران میباشد.

wacom one by

وکام وان بای wacom one by

وکام وان بای Wacom one by یکی از قلم نوری های ساده برند wacom می باشد. در سال 2015 به بازار ارائه شد. در زمان خود ویژگی های خیلی خوبی داشت. قلم نوری wacom one by انقدر قلم نوری محبوبی است که تا به امروز طرفداران خود را حفظ کرده. دارای حساسیت به فشار 2048 و رزولوشن 2540 می باشد. از این رو این قلم نوری را برای طراحی فرش و پارچه به خوبی استفاده می کنند. زیرا طراحی فرش و طراحی پارچه به نسب طراحی های دیگر نیاز کمتری به ارزش خطی دارد. وان بای وکام کیلد های میانبر ندارد. با بیشتر نسخه های ویندوز و مک سازگار است. وان بای وکام در دو ساسیز کوچک و متوسط ارائه شده است. پشت این wacom one by قرمز و روی آن مشکی رنگ است.

wacom intuos

وکام اینتوس wacom intuos

وکام اینتوس Wacom Intuos در سال اخیرا (2019) به بازار توسط شرکت wacom ارائه شده است. در قدیم وکام اینتوس با سری مدل های اینتوس آرت ، اینتوس کمیک ، اینتوس فوتو و اینتوس دراو ارائه شده بود. وکام اینتوس جدید دارای ویژگی های بالاتری نسبت به وکام اینتوس های قدیمی می باشد. حساسیت به فشار این قلم نوری وکام دو برابر شده است. رزولوشن در این وکام اینتوس مانند اینتوس های قدیمی یعنی 2540 می باشد. اینتوس های قدیمی قابلیت تاچ داشتند اما در اینتوس جدید وکام این قابلیت وجود ندارد. کلید های میانبر در اینتوس های جدید در جایگاه بهتری قرار گرفته است. دارای دو ابعاد اینتوس کوچک و اینتوس متوسط در سه مدل می باشد. قابلیت بلوتوث در این سری از مدل ها تعبیه شده است که به هنرجویانی که قصد استفاده کوتاه مدت از قلم نوری در جاهای مختلف دارند ارتباط بلوتوث پیشنهاد می شود. قابل توجه باشد که بهترین نوع اتصال به صورت کابلی می باشد. در ارتباط بلوتوث تاخیر در قلم ممکن است ایجاد شود. وکام اینتوس کوچک ساده (CTL-4100) در حال حاضر پر فروش ترین قلم نوری سری مدل های اینتوس وکام می باشد.

wacom intuos pro

اینتوس پرو وکام wacom intuos pro

اینتوس پرو وکام wacom intuos pro از محصولات حرفه ای قلم نوری وکام می باشد. اینتوس پرو وکام نمایشگر ندارد و باید مانند دیگر قلم های نوری به کامپیوتر متصل شود. اینتوس پرو وکام دو نوع خود بی نظیر است. دارای حساسیت به فشار 8192 ، رزولوشن 5080 و حساسیت به زاویه 60  درجه می باشد. قلم نوری های اینتوس پرو دارای دو ویژگی دیگر است که در دیگر قلم های نوری بدون نمایشگر وکام نمی باشد. البته فقط در مدل اینتوس سایز متوسط قابلیت می باشد. قابلیت بی سیم ( توسط بلوتوث انجام می شود ) و قابلیت تاچ . قابلیت تاچ در اینتوس پرو وکام به صورت تاچ ده انگشتی می باشد. در مدل های تاچ قدیمی تاچ به صورت دو انگشتی بود. البته قابلیت بی سیم خیلی پیشنهاد نمی شود و بیشتر هنرمندان از این ویژگی استفاده نمی کنند ( مشکل در ایجاد تاخیر در حرکت قلم ) . اتصال به صورت کابل همیشه بهترین نوع اتصال می باشد ( هیچ تاخیری قلمی ندارد ). 

wacom cintiq pro

سینتیک پرو وکام wacom cintiq pro

سینتیک پرو وکام wacom cintiq pro از سری محصولات قلم نوری های با نمایشگر وکام می باشند. سینتیک های پرو وکام نسخه پیشرفته سینتیک های وکام می باشد. در این سری محصولات کیفیت تصویر 4k ، است. حساسیت به فشار 8192 و رزولوشن 5080 می باشد. حساسیت به زاویه 60 درجه است. سینتیک های پرو وکام مناسب بیشتر طراحان دیجیتال مانند نقاشی دیجیتال ، لوگوتایپ ، انیمیشن و ... می باشد. سینتیک های پرو وکام دارای چند ابعاد مختلف 13 و 16 و 22 و 24 و 32 می باشد. مدل های 13 و 16 از دیگر مدل های پر فروش تر هستند. بیشتر مدل های با نمایشگر وکام دارای پایه نیستند و باید به صورت جداگانه پایه مخصوص این قلم نوری با نمایشگر را تهیه کرد. نمایشگر های طراحی wacom از آخرین تکنولوژی دستگاه های طراحی دیجیتال ( 2019 ) استفاده کرده است. دقت قلم ، وسعت رنگ ، میزان واقعی بودن رنگ ها ، تعداد رنگ ، نوع نمایشگر و ... از ویژگی های با اهمیت سینتیک پرو وکام می باشد.