قوانین و شرایط تعهدات خدمات پس از فروش مجموعه سامان کام

این قوانین در مورد کلیه محصولاتی که به صورت آنلاین و یا به صورت حضوری در فروشگاه سامان کام خریداری شوند صادق می باشد. به علاوه در مورد کالاهایی که با تعهد ضمانت سامان کام بصورت غیر مستقیم نیز خریداری شوند صدق می کند.

از آنجا که در فرایند خرید های آنلاین ، در مرحله ای پیش از تایید نهایی ، لزوم آگاهی از این شرایط مورد تایید توسط خریدار قرار میگیرد، به علاوه در تمام فاکتور های فیزیکی ، لزوم این آگاهی در قالب درج آدرس وبسایت سامان کام و پیش نیازی آگاهی از این قوانین برای خرید درج شده است، خریدار نمی تواند ادعای ناآگاهی از این قوانین بکند ، درنتیجه صرف خرید به معنای پذیرش قوانین و شرایط تعهدات خدمات پس از فروش سامان کام میباشد.

فرصت هفت روزه : در صورتی که مشتری نهایتا تا 7 روز پس از خرید کالایی به هر دلیلی از خرید خود منصرف شود، در صورتی که کالا پلمپ باشد و هیچ آسیبی به خود کالا و جعبه آن وارد نشده باشد، امکان مرجوع و تعویض کردن آن وجود دارد.

بند 1 : برای بهره مندی از خدمات پس از فروش موارد زیر ضروری است.

-نباید تاریخ تعهد خدمات پس از فروش سامان کام به اتمام رسیده باشد.

-سریال نامبر درج شده روی کالا و یا جعبه کالا نباید مخدوش باشد، به طوری که امکان مطابقت آن با فاکتور و یا لیبل سامان کام ممکن نباشد.

– آسیب وارد شده به دستگاه نباید در اثر نگهداری ناصحیج و غیر استاندارد ایجاد نشده باشد.

-کالا نباید توسط مراکز تعمیری که مورد تایید سامان کام نمیباشد باز و یا تعمیر شده باشد.

-کالا نباید دارای هیچ نوع آسیب فیزیکی از قبیل شکستگی ، خرد شدگی ، ترک خوردگی ، ذوب شدگی ، آب خوردگی ، تحلیل با اسید و یا … باشد.

– کالا در زمان تحویل به سامان کام باید به همراه فاکتور معتبر سامان کام و یا لیبل تعهدات سامان کام باشد.

-کالا در زمان تحویل به سامان کام باید به همراه تمام متعلقات داخل جعبه و یا باندل شده با آن باشد ( مانند آداپتور ، پایه ، قلم ، و … ) در صورت فقدان لوازم جانبی دستگاه مشمول تعهدات خدمات پس از فروش نمیباشد.

بند 2 : صرف اینکه دستگاهی با نرم افزار خاصی و یا سیستم عامل خاصی سازگاری نداشته باشد، دال بر معیوب بودن دستگاه نیست. معیار سلامت دستگاه، سازگاری با عموم سیستم عامل ها و نرم افزار های شناخته شده میباشد. به عنوان مثال اینکه دستگاهی سیستم عامل ویندوز XP یا لینوکس را پشتیبانی نکند به معنای معیوب بودن دستگاه نیست.

بند 3 : در صورتی که دستگاهی به دلیل نوسانات برقی آسیب دیده باشد بطوری که واضحا دستگاه بوی سوختگی بدهد و یا اینکه پس از باز شدن دستگاه توسط کارشناسان سامان کام علائم ذوب شدگی و سوختگی و آسیب تجهیزات روی برد ناشی از نوسانات برق دیده شود، این دستگاه شامل گارانتی نمیباشد.

بند 4 : در صورتی که کالایی دارای آسیب فیزیکی از قبیل شکستگی ، خرد شدگی ، ترک خوردگی ، ذوب شدگی ، آب خوردگی، تحلیل با اسید و یا … باشد، مشمول گارانتی نمیباشد.

تبصره 1 : اگر خریدار بلافاصله پس از گشایش جعبه شاهد آسیب فیزیکی باشد باید سریعا و نهایتا طی 3 روز مسئله را بصورت حضوری و یا از طریق ایمیل به سامان کام اطلاع دهد. بدیهیست که سامان کام متعهد به پیگیری مورد پیش آماده طبق پروتکل خدمات پس از فروش خود باشد و در کوتاه ترین زمان ممکن این خدمات را ارائه دهد میباشد.

تبصره 2: لازم به توضیح است که برخی موارد مانند کم رنگ بودن چاپ روی جعبه یا دستگاه ( مثل لوگوی روی بنده هاب یا مبدل یا پد و… ) ، پلیسه های ریز پلاستیکی که در زمان قالب گیری تجهیزات پلاستیکی ایجاد میشود ( مثل پلیس روی بدنه کابل پاور)، بیست درصد کوتاهتر یا بلندتر بودن کابل های شارژر دیتا ، تصویر و . . . . با آنچه روی جعبه نوشته و … نقص فیزیکی محسوب نمیشود. علاوه بر مواردی که در بند 4 ذکر شد ، تعیین اینکه کدام مورد نقص فیزیکی محسوب و کدام نمیشود به عهده مدیر کل مجموعه سامان کام است.

تبصره 3 : در صورتی که خریدار تا سه روز پس از تحویل دستگاه از آسیب فیزیکی و معیوب بودن آن به سامان کام گزارشی ندهد، بدین معناست که از صحت و سلامت دستگاه اطمینان حاصل کرده است.

بند 5 : باطری در تمام دستگاه ها شامل تعهد خدمات پس از فروش نمیباشد.

بند 6 : در قلم نوری های ( شامل پد های طراحی و مانیتور های طراحی ) خود قلم شامل تعهد خدمات پس از فروش نمیباشد.

بند 7 : پد های طراحی و مانیتور های طراحی در برابر خم شدن بسیار حساس هستند و انتظار میرود که کاربر رعایت اصول نگهداری از آنها را بکند. در صورتی که پد یا مانیتور طراحی در اثر فشار خم شده و آسیب ببیند، آن دستگاه شامل تعهدات خدمات پس از فروش نمیباشد.

بند 8 : سطح پد طراحی و مانیتور طراحی در اثر استفاده دارای خط و خش و ساییدگی میشود. این خط و خش ها کاملا طبیعیست و در تمام مدل ها و برند ها ایجاد میشود و نشانه ای از استفاده دستگاه است. اما اگر کاربر به هر دلیل با جسمی سخت بر روی این سطوح بکشد آسیب جدی به دستگاه میرسد. لذا سطح پد طراحی و نمایشگر شامل تعهد خدمات پس از فروش نمیباشد.

بند 9 : در نمایشگر های طراحی مطابق قوانین شرکت های تولید کننده تا 5 پیکسل سوخته شامل تعهد خدمات پس از فروش نمیباشد.

بند 10 : در مورد کالاهایی که دارای عنوان گارانتی تعویض هستند، در صورتی که یکی از متعلقات دستگاه اصلی مثل کابل ، آداپتور و … معیوب باشد آن متعلقات تعویض میشود و دستگاه اصلی تعویض نمی شود.

بند 11 : در مورد کالاهایی که دارای عنوان گارانتی تعویض هستند، اگر عیب آنقدر کوچک باشد که با پاک کردن ، تمیز کردن ، سفت کردن ( مثل پیچ ) و … بر طرف شود دستگاه تعویض نمی شود.

بند 12 :اگر کالایی توسط مجموعه سامان کام به فروش برسد اما تعهد خدمات پس از فروش آن توسط شرکت دیگری ( نماینده برند ) ارائه شود ، مسئولیت این خدمات به عهده شرکت گارانتی کننده است. لازم به توضیح است که در این صورت حتما خریدار پیش از خرید از طریق کارت گارانتی و یا درج در خود فاکتور از نام شرکت گارانتی کننده مطلع خواهد شد.

بر اساس تعریف تعهد خدمات پس از فروش سامان کام، کالاهای معیوب توسط سامان کام باید تعمیر یا تعویض شوند مگر اینکه بر اساس یک یا چند تا از موارد ذکر شده در بالا مشمول این تعهدات نباشند.

بند 13 : در صورتی که مسئله ای در هیچ یک از موارد بالا ذکر نشده بود و مشمول هیچ بند و تبصره ای از قوانین فوق نمیشد ، ملاک اینکه کالایی مشمول تعهد خدمات پس از فروش سامان کام میشود و یا خیر ، بخش مهندسی خدمات پس از فروش شرکت تولید کننده ی دستگاه است. در مورد شرکت های wacom , parblo , huion , xp pen , wavlink و … اطلاعات شرایط گارانتی در وبسایت های مرجع هر شرکت تولید کننده قابل ملاحظه است. این شرایط بین المللی هستند و در سراسر دنیا به یک شکل واحد قابل ارائه میباشد. به علاوه از طریق مکاتبه با بخش پشتیبانی این شرکت ها میتوان در مورد موارد خاص کسب اطلاع کرد. در این موارد سامان کام مطیع تصمیم شرکت تولید کننده است.