دسته‌بندی نشده

اینتوس پرو وکام

اینتوس پرو وکام Wacom Intuos Pro
اینتوس پرو وکام از محصولات پر فروش برند WACOM می باشد که در سه اندازه Small , Medium , Large تولید شده است . پارت نامبر Intuos Pro ها به ترتیب PTH-451 , PTH-660N , PTH-860N می باشد . آخرین نسخه اندازه های مدیوم و لارج (حرف N در آخر پارت نامبر) توسط وکام ارائه شده است که با نسخه قدیم تفاوت هایی مانند قلم Pro Pen 2 ، حساسیت به فشار ۸۱۹۲ ، پنل جلو و ویژگی های دیگر دارد . مهم ترین تفاوت اینتوس پرو نسبت به اینتوس ها حساسیت به زاویه می باشد که در تکنیک هایی مانند سیاه قلم ، خوشنویسی و … کاربرد بسیاری دارد .

سوالات متداول

اینتوس پرو Intuos Pro

آیا اینتوس پرو قابلیت بیسیم دارد ؟

بله ، به وسیله یک کیت Wireless که به دستگاه متصل می شود ، می توان به صورت بدون سیم از اینتوس پرو Intuos Pro استفاده کرد . البته اتصال کابل به دلیل بالا بودن نرخ پاسخگویی بهترین نوع اتصال می باشد.

اینتوس پرو وکام چند نوک یدک به همراه دارد ؟

اینتوس پرو وکام دارای ۱۰ عدد نوک یدک می باشد که در پایه قلم آن جایگذاری شده است. که ۶ عدد نوک استاندارد و ۴ عدد نوک نمد پوش میباشد. به وسیله حفره ای که در پایه قلم تعبیه شده می توان نوک ها بیرون کشید و نوک جدید را نصب کرد. به این صورت که نوک قلم پرو پن ۲ را در حفره ای که در پایه قلم قرار دارد فرو ببرید ، سپس قلم را با کمی زاویه بیرون بکشید ، نوک بیرون می آید . برای جایگذاری نوک جدید کافیست فقط نوک جدید را با انگشت کمی در قسمت جلوی آن فشار داد ، بدین شکل نوک در جای خود قرار می گیرد . اگر روزی ۵ ساعت از این نوک ها استفاده شود ، یک نوک به مدت ۲ سال برای شما به خوبی کار خواهد کرد .

اینتوس پرو Medium و یا Large کدام اندازه مناسب من است ؟

اینتوس پرو و هر مدل دیگری از قلم های نوری دارای سطح فعال یا activated area می باشند .

در مانیتور های ۱۳٫۳ و ۱۵ و ۱۷ و ۱۹ اینچ اینتوس پرو اندازه Medium و Small را پیشنهاد می کنیم

در مانیتور های ۱۵ و ۱۷ و ۲۴ اینچ اینتوس پرو اندازه Medium را پیشنهاد می کنیم

در مانیتور های ۲۴ و ۲۷ و ۳۰ اینچ اینتوس پرو اندازه Large را پیشنهاد می کنیم

قلم اینتوس پرو من گم شده ، آیا این پد طراحی دیگر بی استفاده است ؟

خیر ، قلم اینتوس Intuos Pro در واقع Pro Pen 2 می باشد که به صورت جداگانه در بازار موجود است .

آیا از اینتوس پرو می توان برای نرم افزار های تصویرگری هم استفاده کرد ؟

بله ، قطعا که اینتوس پرو می تواند ابزاری خوب برای کار با نرم افزار های تصویرگری باشد . دکمه های کنار اینتوس پرو در این نرم افزار ها اختیار عمل بالایی را به طراح می دهد .

چطور قلم نوری اینتوس پرو وکام را راه اندازی کنیم ؟

اینتوس وکام Wacom Intuos Small
اینتوس های کومیک ، آرت و فوتو از جمله مدل های اقتصادی برای طراحان از برند وکام Wacom می باشد . پارت نامبر های اینتوس CTL-490 است . یکی از مهم ترین تفاوت ها بین اینتوس با اینتوس پرو ، نداشتن حساسیت به زاویه در اینتوس ها است . اینتوس ها قابلیت Touch دارند و به همین دلیل آتلیه ها و کسانی که Edit عکس انجام میدهند از کاربران این سری از محصولات وکام Wacom هستند . Touch را می توان به کمک یک دکمه غیر فعال کرد . ابعاد اینتوس اسمال حدود یک کاغذ A6 است . قلم اینتوس اسمال Intuos Pen می باشد . سه نوک به همراه این کالا ارائه می شود . اینتوس های اسمال در دو رنگ آبی و مشکی تولید شده است . رنگ پد مشکی است ، به همین دلیل با رنگ مشکی قاب اینتوس تداخل ایجاد میکند و شاید برای کسانی که تاحالا با قلم نوری کار نکرده اند کمی سخت باشد ، پیشنهاد سامان کام رنگ آبی است .

سوالات متداول

اینتوس Intuos Small

اینتوس Comic , Art , Photo تفاوت در چیست ؟

اینتوس های photo , art , comic هر سه خصوصیاتی شبیه به هم دارند و هیچ تفاوتی از نظر حساسیت به فشار ، مالتی تاچ و … ندارند . مهم ترین تفاوت بین اینتوس ها لایسنس آن ها هست که می توان بعد از نصب و آپدیت و فعال سازی لایسنس از طریق سایت وکام Wacom از ویدئو های آموزشی و مقدماتی به زبان اصلی در هر حوزه استفاده کرد .

تاچ Touch در اینتوس ها چگونه است ؟

اینتوس کومیک ، اینتوس آرت و اینتوس فوتو دارای قابلیت Multi Touch به صورت Two Point یا نهایت دو انگشت میباشند . Rotate , Zoom , Scroll از جمله کارهایی هست که با دو انگشت می توان انجام داد . به وسیله یک دکمه در بالای اینتوس های می توان Touch را غیر فعال یا فعال کرد.

 

اینتوس Wacom Intuos Medium

سوالات متداول

اینتوس Intuos Medium

راستی از چه نرم افزار هایی می توان استفاده کرد ؟

وظیفه اصلی اینتوس و یا هر قلم نوری دیگری در ابتدا حرکت درست و طبیعی اشاره گر ماوس روی سیستم می باشد . در واقع اینتوس را می توان در هر نرم افزار گرافیکی استفاده کرد. ضمنا اینتوس ها با سیستم عامل های لینوکس ، ویندوز و اپل کاملا سازگار می باشد .

آیا تفاوتی بین Intuos Small , Intuos Medium به غیر از اندازه می باشد ؟

خیر ، تنها تفاوت در اندازه اینتوس ها می باشد.

 

اینتوس Wacom Draw Small

سوالات متداول

اینتوس Intuos Draw Small

آیا اینتوس Draw قابلیت Touch دارد ؟

خیر ، اینتوس دراو Intuos Draw خصوصیاتی کاملا شبیه به اینتوس های کومیک ، فوتو و آرت دارند با این تفاوت که در این Intuos Draw قابلیت تاچ وجود ندارد .

آیا می توان از این قلم نوری به عنوان امضا استفاده کرد ؟

بله ، اینتوس دراو اندازه ای کاملا ایده آل مناسب امضا دارد . اینتوس Draw را می توان به صورت سیم دار و بدون سیم استفاده کرد . اینتوس Draw با بیشتر نرم افزار های اتوماسیون سازگار می باشد .

بهترین قلم نوری برای طراحی

مشاوره رایگان با کارشناسان سامان کام ۲۲۳۹۵۶۷۶ – ۲۲۳۹۴۶۷۶ (۰۲۱)
لیست قیمت قلم نوری وکام Wacom

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *