آموزش

خرید کامواس پرو ۱۳ هویون

کامواس پرو ۱۳ هویون متداول ترین قلم نوری در بین تمام مدل های نمایشگردار برند هویون میباشد. اولا به این دلیل که از نظر قابلیت های با اهمیت مثل حساسیت به فشار، حساسیت به زاویه ، رزولوشن و دقت ، از بالاترین تکنولوژی روز بهره مند است. دوما از این جهت که سایز ۱۳ اینچ علاوه بر قابلیت استفاده بصورت دسکتاپ ، امکان استفاده بصورت پرتابل را نیز دارد.

حساسیت به فشار در کامواس پرو ۱۳ اینچ برابر ۸۱۹۲ Level است. این میزان حساسیت به فشار بالاترین حساسیت به فشاری است که تا به امروز در قلم های نوری تمام برندها وجود دارد. در حقیقت میزان فشار روی قلم از زمانی که نوک مماس با سطح نمایشگر است تا حالتی که قلم بیشترین فشار را تحمل میکند به ۸۱۹۲ سطح تقسیم میشود و به طبع آن طیف گستردگی تونالیته رنگی و ضخامت خط نیز که در اثر تغییر فشار متغییر است در ۸۱۹۲ درجه گسترده است.

حساسیت به زاویه نیز در Huion Kamvas Pro 13 برابر ۶۰ درجه و در تمام جهات است. این بدین معناست که در اثر تغییر زاویه قلم نسبت به محور قائم بر سطح پد ( تا ۶۰ در جه ) ، تونالیته رنگی و ضخامت خط تغییر میکند.

رزولوشن نمایشگر ۱۳ پرو نیز ۵۰۸۰ Lpi است. این عدد میزان تراکم خطوط فعال ( خطوطی که نوک قلم را شناسایی میکنند ) را در واحد طول نمایشگر نشان میدهد. ۵۰۸۰ Lpi نیز بالاترین تراکم خطوط فعال در میان تمام نمایشگرهای گرافیک تبلت های موجود در بازار است. در نتیجه از این جهت نیز کامواس پرو ۱۳ هویون از بالاترین تکنولوژی روز برخوردار است.
نوع نمایشگر این مدل نیز IPS است و از ۱۲۰% SRGB برخوردار است. این بدین معناست که رنگ هایی که نمایشگر نشان میدهد رنگهای واقعی هستند و بسیار نزدیک به رنگهایی که در نهایت چاپ می شوند می باشند.
صفحه نمایشگر هویون ۱۳ پرو تماما پوشیده از روکش بافت لمینیتی می باشد. در نتیجه احتیاج به هیچ نوع محافظی برای جلوگیری از ایجاد خط و خش روی سطح نمایشگر وجود ندارد. به علاوه نوع روکش لمینیتی به گونه ای طراحی شده که کاربر با کشیدن قلم بر روی سطح آن، حس طراحی روی کاغذ را کسب کند. این روکش خاصیت آنتی رفلکتی نیز دارد، در نتیجه نور چراغ یا خورشید روی سطح نمایشگر نمی افتد.

نرخ پاسخگویی در این گرافیک تبلت طراحی هویون برابر ۲۶۶ PPS است. این بدین معناست که اگر نوک قلم در هر ثانیه ۲۶۶ بار حتی بصورت ضربه ای به سطح نمایشگر برخورد کند ، قابل شناسایی خواهد بود. در قلم نوری هایی که نرخ پاسخگویی بالاست وقتی خطی به سرعت کشیده شود ، خط بصورت کامل و بدون قطعی ترسیم میشود ( در بسیاری از قلم نوری هایی که نرخ پاسخگویی پایین است ، وقتی خطی با سرعت کشیده شود، بخش هایی از خط منقطع میشود و به اصطلاح لگ میدهد ).

کلید های میانبر Kamvas Pro 13 هویون
کامواس پرو ۱۳ دارای ۴ کلید میانبر با قابلیت برنامه ریزی یا همان اکسپرس کی است. اما ویژگی جالب توجه آن وجود یک تاچ بار است. این تاچ بار در کنار نمایشگر وجود دارد و باید با انگشت شست توسط کاربر استفاده شود. این تاچ بار قابل خصوصی سازی است اما فقط ۳ قابلیت پیش فرض را میتوان روی آن تنظیم کرد. آن ۳ حالت به شرح زیر هستند:

brush size +/- , zoom in/out , scroll up/down

لوازم همراه کامواس پرو ۱۳ هویون
از لوازمی که به همراه Kamvas pro 13 در جعبه آن وجود دارد استند نگهداری نمایشگر است. این استند بسیار کارآمد است ، چرا که امکان تنظیم در ۷ درجه مختلف را برای راحتی کاربر فراهم میکند. در حقیقت از حالت کاملا خوابیده روی سطح میز ( صفر درجه ) تا زاویه ۴۵ درجه قابل تنظیم است. این درجات عبارتند از : ۰ , ۱۴٫۵ , ۱۹٫۵ , ۲۲٫۵ , ۳۷ , ۴۱٫۵ , ۴۵
کابل اتصال کامواس پرو ۱۳ مانند کابل اتصال سینتیک ۱۳ وکام است. یعنی کابل به اصطلاح ۱ به ۳ میباشد. این کابل از یک جهت به خود کامواس پرو ۱۳ متصل شده ( از طریق پورت USB-C ) و از جهت دیگر دارای سه شاخه میشود. یک شاخه آن کابل HDMI است که به پورت HDMI کامپیوتر یا لپتاپ متصل میشود و نقش انتقال تصویر را دارد. شاخه دیگر آن کابل USB است. کابل USB نیز باید به پورت USB کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل شود و نقش انتقال دیتا را به عهده دارد. رشته دیگر، کابل برق است که به آداپتور تامین برق کامواس پرو متصل شده و در نهایت به دوشاخه برق متصل خواهد شد و نقش تامین برق را به عهده دارد.

نتیجه گیری

در کل کامواس پرو ۱۳ هویون ابزاری حرفه ای برای هنرمندان حوزه آرت دیجیتال است. این تجهیز با بهره گیری از تکنولوژی بالای دیجیتال ، اختیار عمل بالایی به هنرمند می دهد که به کمک آن خلاقیت آنها را بر روی صفحه نمایش می آورد. لازم به توضیح است که نه تنها کاربران حرفه ای، که تمام هنرجویان آماتور که بصورت آکادمیک یا تجربی مشغول فراگیری هنرهای دیجیتال هستند میتوانند از کامواس پرو ۱۳ هویون به عنوان ابزار اصلی آرت دیجیتال خود بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *