آموزش

خرید سینتیک Cintiq وکام را پیشنهاد می کنیم

خرید Cintiq وکام می تواند برای هنرمندانی که در حوزه آرت دیجیتال فعالیت می کنند یک اتفاق خوب باشد. بیشتر اوقات قلم نوری وکام سینتیک Cintiq به هنرمندانی که در حوزه تصویرگری فعالیت می کنند پیشنهاد می شود .البته یک تبلت طراحی اینتوس پرو Intuos Pro هم می تواند رضایت یک طراح حرفه ای را جلب کند اما دقت و اختیار عمل هنرمند در استفاده از مدل های سینتیک وکام قابل مقایسه با سایر مدل ها نیست . تمامی مدل های سینتیک wacom دارای نمایشگر می باشند . هیچ کدام از آن ها دارای سیستم عامل، پردازنده، هارد ، کارت گرافیکی و … نیستند . در حقیقت سینتیک Cintiq یک مانیتور با قابلیت Touch بسیار دقیق است . لازم به توضیح است که در برند wacom مدل هایی هستند که دارای سیستم عامل ، هارد ، پردازنده ، کارت گرافیکی و … می باشند. از مهمترین آن ها می توان به سری موبایل استودیو اشاره کرد.

بررسی تبلت طراحی موبایل استودیو Mobile Studio

به غیر از Cintiq 13 HD و Cintiq 13 Pro سایر مدل های سینتیک به سختی قابل حمل هستند . در صورت استفاده به صورت همراه حتما پیشنهاد می شود از کاور یا کیف استاندارد استفاده شود .

همه ی مدل های Cintiq دارای پایه نگهدارنده می باشند، حتی Cintiq 13 HD و Cintiq 13 Pro پایه هایی از جنس پلی اتیلن دارند . بعلاوه این دو را می توان هنگام استفاده روی زانو گذاشت و این میتواند یک قابلیت کارامد برای خیلی از هنرمندان محسوب شود. رزولوشن در همه مدل های سینتیک 5080 LPI است. LPI مخفف Line Per Inch می باشد. صفحه سینتیک ها طوری طراحی شده که با کشیدن نوک قلم روی صفحه ، حس طراحی روی یک کاغذ واقعی ایجاد شود . در سینتیک ها مانند سایر مدل های تبلت های طراحی دارای نمایشگر وکام ، اگر با زاویه به صفحه نگاه شود سایه ای دیده نمیشود . حساسیت به فشار در سینتیک های Pro مانند Cintiq 13 و Cintiq 16 برابر 8192 سطح و در Cintiq های 13HD ، 22 ، 27 حساسیت به فشار 2048 سطح است . البته باید این را در نظر گرفت که حساسیت به فشار 2048 سطح برای کار ، قابلیت بالایی محسوب میشود و می تواند به درستی نیاز های یک هنرمند حرفه ای را برطرف کند .

بهترین قلم نوری برای طراحی

سینتک CintiQ 13HD و CintiQ Pro 13 , 16
CintiQ های 13 , 16 در مدل های HD و Pro هر سه دارای رزولوشن 5080 lpi می باشند . اما نکته ای که باعث شده CintiQ Pro ها کیفیت تصویر بالاتری نسبت به CintiQ HD داشته باشند کنتراست است . کنتراست در سینتیک 13 HD برابر 1:700 و در مدل های CinitiQ Pro 13 و CintiQ Pro 16 برابر 1:1000 می باشد . نسبت ابعاد تصویر در نمایشگر در همه مدل های سینتیک 13 , 16 برابر 16:9 می باشد . حساسیت به زاویه در مدل سینتیک سیزده اچ دی 40 درجه و در مدل های 13 و 16 پرو 64 درجه در60 سطح در تمام جهات است . قلم همراه سینتیک 13 HD قلم Pro pen است . در مدل های CintiQ Pro این قلم Pro pen 2 می باشد . تعداد رنگ نمایشگر در هر سه مدل سینتیک HD و Pro برابر 16.7 میلیون رنگ است . حساسیت به فشار در سینتیک سیزده اچ دی 2048 سطح و در مدل های سینتیک پرو 8191 سطح می باشد . حساسیت به فشار برای قلم و پشت قلم یعنی پاک کن آن برابر است . تعداد نوک یدک قلم در همه سینتیک های HD و Pro یکسان یعنی 10 نوک که شامل 6 عدد نوک استاندارد و 4 نوک نمدپوش می باشد . CintiQ Pro دارای سه پورت USB Type C است . عمل تامین برق دستگاه ، انتقال اطلاعات به کامپبوتر و انتقال تصویر ، هر سه از طریق پورت های USB C انجام می شود . از آنجایی که Cintiq Pro دارای پورت Type C است ، سامان کام پیشنهاد می کند کسانی اقدام به تهیه این مدل بکنند که دستگاه های دارای پورت USB-C مانند MacBook Pro 2016 , 2017 و برخی مدل های Asus و یا . . . می باشند . داخل جعبه CintiQ Pro یک تبدیل وجود دارد که پورت USB Type C را به پورت Mini Display Port و یک پورت USB نوع A تبدیل می کند . کیفیت تصویر از طریق پورت های سینتیک پرو به شکل زیر می باشد .
USB C 2840×2160

Mini Display Port 2560×1440

سینتیک 13HD یک پورت مخصوص خود وکام را به HDMI , USB تبدیل می کند که می تواند با تمام دستگاه های دارای پورت HDMI ارتباط بر قرار بکند .

کابل CintiQ Pro 13 , 16 که می تواند به یک تبدیل ( داخل جعبه دستگاه می باشد ) متصل شود.

سنتیک 13HD و سینتیک پرو 13 , 16 هر سه قابل حمل هستند . پایه ها در CintiQ Pro با مدل HD تفاوت دارد . در سینتیک پرو پایه ها شبیه به پایه های قاب عکس در گوشه های نمایشگر و در سینتیک HD در طول آن قرار دارد. زاویه پایه در سینتیک اچ دی به صورت طبقه ای قابل تنظیم است.
سینتیک CintiQ 22 inch , CintiQ 27 inch
به غیر از ابعاد نمایشگر های سینتیک 22 و 27 که مهمترین وجه تمایز این دو مدل محصول وکام Wacom می باشد ، تفاوت های دیگری هم هستند که شاید بتواند عاملی برای انتخاب توسط هنرمندان لحاظ شوند . برای مقایسه ای مختصر بین سینتیک 22 اینچ و سینتیک 27 اینچ در ادامه با ما همراه باشید . اگر می خواهید یک سینتیک 22 یا 27 خریداری کنید ابتدا به دنبال یک میز بزرگ برای آن باشید . به هر حال CintiQ 22 , CintiQ 27 قرار نیستند که به تنهایی روی میز باشند و حتما باید یک کامپیوتر در کنار آن قرار گیرد . البته ما پیشنهاد می کنیم که از یک کیبورد بی سیم و یا کیبورد مجازی استفاده شود . بهتر است که از این قبیل وسایل الکترونیکی و حتی لپ تاپ روی موکت و فرش استفاده نشود . ممکن است الکتریسیته تولید شده از فرش و موکت به دستگاه آسیب بزند . سینتیک 27 اینچ دو تا پایه دارد یکی به بدنه آن متصل است و دیگری باید به صورت جداگانه تهیه شود . دامنه تغییر زاویه در پایه اولی خیلی زیاد نیست اما در پایه دوم این دامنه تغیرات آنقدر زیاد است که اختیار عمل خیلی خوبی را به هنرمند هنگام طراحی میدهد .

CintiQ 22 inch به همراه یک پایه داخل جعبه ارائه می شود که از +10 تا -65 درجه زاویه آن قابل تغییر است . هر دو CinitQ ها را می توان به صورت Land Scape , Portrate استفاده کرد . شدیدا پیشنهاد می شود که هنگام جا به جایی سینتیک ها از بدنه آن استفاده کنید تا پایه آن ها. اینطوری احتمال فشار و آسیب به دستگاه به حداقل می رسد. بعد از خرید حتما صفحه نمایش هر دو این محصولات را در چهار نقطه صفحه کالیبراسیون کنید . این کار از طریق دکمه آچار در سینتیک 22 اینچ وکام و ریموت در سینتیک 27 اینچ انجام می شود . صفحه نمایش سینتیک 22 اینچ از نوع H-IPS می باشد که اگر در حالت شیب هم به آن نگاه کرد کاملا گویا میباشد .کنتراست تصویر در CintiQ 27 inch برابر با 970:1 و در CintiQ 22 inch برابر با 900:1 است. هنگام استفاده از هر دو مدل CintiQ بهتر است که نور اتاق نه خیلی زیاد باشد و نه خیلی کم . به تعدادی که کلید میانبر بر روی سینتیک 22 اینچ تعبیه شده به همان تعداد و با تنوع بیشتر روی سینتیک 27 اینچ اما روی ریموت کنترل آن قرار گرفته است. ریموت کنترل سینتیک 27 اینچ می تواند توسط خود دستگاه شارژ شود . مدت زمان لازم برای شارژ کامل این ریموت کنترل 2 ساعت است . نکته فوق العاده این است که با هر بار شارژ میتوان 160 ساعت از این ریموت کنترل استفاده کرد( بصورت میانگین در هر 30 ثانیه یکبار کلیک شود ).

راهنمای خرید قلم نوری وکام

نوشته شده توسط بخش تولید محتوای سامان کام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *