آموزش

نصب وکام اینتوس

نصب اینتوس وکام بسیار ساده است ، با این وجود در این آموزش سعی کرده ایم با کمی توضیحات به نصب اینتوس وکام بپردازیم. نصب محصولات وکام شبیه به هم هستند. البته در بعضی مدل های با نمایشگر وکام نصب کمی متفاوت است که در آموزش های آتی سعی میکنیم تا بیشتر به این موضوع بپردازیم. قابل توجه باشد که نصب محصولات وکام بسیار اهمیت دارد. به شکلی که حساسیت به فشار و … ممکن است در نرم افزار های گرافیکی فعال نباشد و بعد از نصب درایور بتوان به خوبی از این ویژگی استفاده کرد.

این آموزش فقط مخصوص اینتوس وکام wacom intuos می باشد. ( بررسی و خرید محصولات اینتوس وکام )

WACOM

Intuos CTL-4100 , Intuos CTL-4100WL , Intuos CTL-6100WL

اولین نکته ای که باید در نظر داشت این است که حتما اینتوس وکام خود را توسط USB به کامپیوتر متصل کنید. نه تنها در این قلم نوری بلکه در تمام قلم های نوری هنگام نصب باید دستگاه متصل باشد تا نرم افزار نصب شود.

دانلود درایور وکام اینتوس
دانلود درایور وکام اینتوس از طریق سایت wacom انجام می شود. همیشه بهترین وبسایت برای نصب درایور خود سایت مرجع می باشد. به این دلیل که مرتب درایور در حال آپدیت شدن است. یک درایور فقط برای شناساندن اینتوس وکام به کامپیوتر نیست. ابزار های مختلفی در نرم افزار های گرافیکی مرتب در حال ایحاد و به روز شدن هستند که یک قلم نوری باید بتواند با آن ها سازگار باشد و وبسایت وکام بهترین همیشه آخرین آپدیت ها را برای قلم های نوری خود ارائه می دهد. دانلود درایور از بخش Support وبسایت وکام قابل انجام است. اما یک مسیر سریع تر برای نصب و دانلود اینتوس وکام www.wacom.com/start/intuos است.

از طریق این مسیر آخرین درایور وکام اینتوس برای نصب همیشه در دسترس است. بعد از دانلود درایور وکام اینتوس برای نصب این قلم نوری از دوباره به این آموزش مراجعه کنید و با ما همراه باشد.

نصب اینتوس وکام از اینجا آغاز می شود ( تصویر بالا ) . اگر اینتوس وکام توسط USB به کامپیوتر متصل باشد این مسیر خیلی پیش می شود. قلم نوری به کامپیوتر شناسانده می شود. زبان دستگاه و مسیر نصب درایور مشخص می شود.

وکام دسکتاپ سنتر نصب می شود ( تصویر بالا ) و از طریق منوی Start ویندوز و آخرین محصولات نصب شده در مک قابل دسترسی است. بعد از نصب به طور کامل هم از wacom desktop center می توان استفاده کرد. از طریق این نرم افزار می توان اینتوس وکام و دیگر لوازم جانبی وکام که نصب شده اند را مشاهده کرد. از تنظیمات پشتیبانی گرفت. دستگاه ها را آپدیت کرد. تنظیمات قلم و خصوصی سازی کلید های میانبر را انجام داد. به مطالب مربوط به نصب وبسایت وکام دسترسی داشت. برای ادامه بر روی گزینه Run Setup Wizard کلیک کنید.

در این بخش از نصب اینتوس وکام ( تصویر بالا ) اشاره به خصوصی سازی کلید های بالای اینتوس وکام و کلید های قلم و دیگر ویژگی هایی که در اینتوس جدید وکام تعبیه شده است می کند. قابل توجه باشد که در این بخش از نصب خصوصی سازی انجام نمی شود. ( در آموزش های بعدی بیشتر در مورد تنظیمات و خصوصی سازی قلم های نوری خصوصا اینتوس وکام ارائه می دهیم. )

در کنار اشاره ( تصویر بالا ) به تنظیم کلید های میانبر قلم و کلید های میانبر خود دستگاه در حین نصب اینتوس وکام اشاره سطح فعال این قلم نوری هم دارد. سوالی که خیلی از هنرجویان از مجموعه سامان کام می پرسند. ابعاد سطح فعال دستگاه معدل ابعاد نمایشگر می باشد. با حرکت دادن قلم از سمت چپ به راست اشاره گر بر روی نمایشگر از در همان مسیر حرکت می کند.

برای نصب محصولات وکام هیچ نیازی به رجیستر کردن قلم نوری نیست ( تصویر بالا ) . فعال شدن گارانتی ، اصل بودن قلم نوری و … هیچ ارتباطی به رجیستر کردن ندارد. اما برای استفاده از نرم افزار های قلم نوری وکام مانند اینتوس وکام ، اخبار ، آپدیت ها و … نیاز به رجیستر کردن قلم نوری می باشد. در اینجا ما شروع به رجیسستر می کنیم تا نرم افزار های اینتوس وکام را هم بعد از نصب دانلود و اجرا کنیم.

بعد از نصب در وبسایت وکام به کاربر یک wacom id می دهد ( مانند باز کردن یک حساب و دریافت کد کاربری در یک وبسایت معمولی ) . اطلاعاتی در مانند نام کاربری ، رمز عبور و آدرس از کاربر می خواهد ( اصلا مهم نیست واقعی باشد یا خیر ).

بعد از نصب اینتوس وکام ، رجیستر کردن و دریافت اطلاعات در مورد حرفه و تکنیک شما سوالاتی می پرسد ( تصویر بالا ) که باید به صورت ( تیک زدن ) این کار را انجام دهید.

یک لینک به کاربر می دهد، لینک را فعال می کنید تا نرم افزار های اینتوس وکام را به کاربر ارائه بدهد.

سیستم عامل خود را انتخاب بکنید ( تصویر بالا ).

نرم افزار برای نصب به کاربر های اینتوس وکام ارائه می شود. کار تمام است و نصب اینتوس وکام انجام شده است. خصوصی سازی یکی از موضوعات مهم در مورد استفاده از قلم نوری اینتوس وکام بعد از نصب آن است. خصوصی سازی از بخش wacom tablet propertise انجام می شود.

اگر قلم نوری اینتوس پرو وکام دارید و به دنبال نصب اینتوس پرو وکام هستید، شاید این مقاله ( نصب اینتوس پرو وکام ) مناسب شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *