آموزش

لوازم جانبی قلم نوری

لوازم جانبی قلم نوری به آن دسته از لوازمی گفته می شود که به طراح در حین طراحی کمک میکند تا راحت تر و با سرعت بیشتر طرح خود را کامل بکند. ریموت کنترل ، دستکش طراحی دو انگشتی ، پایه نمایشگر ، قلم و … نمونه ای از لوازم جانبی قلم نوری می باشند. هر برند متناسب با نیاز مشتریان و کاربری های محصولات خود ، لوازم جانبی را در کنار قلم نوری های بدون نمایشگر و با نمایشگر خود ارائه داده است.

در این وبلاگ سعی داریم تا در مورد لوازم جانبی قلم نوری بیشتر صحبت بکنیم. اینکه لوازم قلم نوری چه هستند و چه مقدار برای یک طراح می توانند مفید واقع بشوند. با ما همراه باشید

قلم یدک و یا یک قلم با ویژگی های دیگر

یکی از مهم ترین لوازم جانبی قلم نوری در واقع قلم است. خیلی اوقات هنرجویان و هنرمندان با ما در مجموعه سامان کام تماس میگیرند و درخواست یک قلم برای طراحی روی لپتاپ و یا نمایشگر خود دارند. قلم های یدک فقط برای برند های خود و خصوصا مدل های خود سازگار هستند. البته ممکن است که یک قلم در دو مدل که در یک سری مدل هستند سازگار باشد. قلم ها معمولا اگر گم و یا بشکنند این قلم ( قلم یدک ) مورد استفاده قرار میگیرد.

بعضی برند ها مانند وکام هستند که برای قلم نوری های خود قلمی با ویژگی هایی مانند Rotate ( یک تکنولوژی جذاب در قلم های نوری ) ارائه می دهند که روی یک سری از مدل های قلم نوری خود سازگار می باشند. ( بررسی مدل های قلم دیگر در دسته محصولات لوازم جانبی قلم نوری وکام )

دستکش طراحی دو انگشتی

دستکش طراحی دو انگشتی یکی دیگر از لوازم جانبی قلم نوی می باشد. دستکش طراحی دو انگشتی بیشتر مناسب طراحیانی است که از نمایشگر های طراحی لمسی استفاده می کنند. بعضی از قلم نوی های بدون نمایشگر هم هستند که قابلیت لمسی دارند ( اینتوس پرو وکام ) . دستکش طراحی برای این سری محصولات هم مورد استفاده قرار میگیرد. در هر صورت قلم های نوری با نمایشگر و بدون نمایشگر قابلیت خاموش کردن ویژگی لمسی قلم نوری را دارند.

استند قلم نوری با نمایشگر
استند قلم نوی با نمایشگر بسیار برای هنرمندانی که از این سری محصولات استفاده می کنند مفید است. البته بیشتر قلم های نوری خود دارای یک پایه ساده هستند. از آنجایی که هنرمندان هنگام کار با قلم نوری با نمایشگر مجبور است گردن خود را کمی بیشتر جلو بیاورد و این باعث آرتروز در طولانی مدت می شود، استند قلم نوری گزینه خوبی برای این دسته از کاربران نمایشگر طراحی خواهد بود. استند قلم نوری مدل های مختلفی دارد. بیشتر استند های قلم نوری قابلیت ایجاد زاویه برای نمایشگر های طراحی را دارند. بعضی از استند ها قابلیت چرخش را هم دارند ( این ویژگی بیشتر برای قلم های نوی با نمایشگر با ابعاد بزرگ تر می باشد ). استند باید مستحکم باشد. معمولا استند های خوب دارای پایه های فلزی و سنگین هستند. ( بررسی استند در محصولات لوازم جانبی قلم نوری پاربلو و محصولات لوازم جانبی قلم نوری xp pen )

ریموت کنترل قلم نوری

ریموت کنترل مجموعه ای از کلید ها و Touch Ring می باشد. ریموت کنترل به صورت بی سیم است و طبیعتا توسط باطری تغزیه می کند. کلید های میانبر را می توان توسط نرم افزار نصب شده بعد از نصب درایور روی آن خصوصی سازی کرد. ریموت کنترل یکی از لوازم جانبی قلم نوری بسیار با اهمیت است. به طور مثال سینتیک پرو وکام هیچ کلید میانبری روی آن تعبیه نشده است ( چندین کلید به صورت تاچ در قسمت بالا برای تنظیمات نمایشگر دارد). ریموت کنترل برای چنین قلم های نوری بسیار ضروری است و موجب تسریع در طراحی یک طراح می شود. ریموت کنترل توسط یک دانگل ( یک USB مانند ماوس بی سیم ) به کامپیوتر متصل می شود ( ریموت کنترل با تمام قلم های نوری با نمایشگر و بدون نمایشگر سازگار است ). ارتباط به صورت بلوتوث است. کلید های ریموت کنترل ها معمولا بسیار نرم هستند. برد آن ها معمولا حدود 10 متر هستند. تاچ رینگ در ریموت کنترل ها بسیار محبوب است. چون عملیاتی مانند zoom ، rotate و … به راحتی توسط آن امکان پذیر است.

کیبورد قلم نوری

کیبورد یکی از لوازم جانبی قلم نوری است که شاید برای شروع خیلی مورد استفاده قرار نگیرد. خاطرم هست زمانی که کیبورد های IBM آمده بودند، یکی از تبلیغات این کیبورد ها مقاوت دکمه ها در برابر 3 میلیون بار کلیک خوردن بود. هنرمندانی که بسیار زیاد از کلید های میانبر استفاده می کنند، کیبورد های ساده شاید خیلی پاسخگو نباشند. کیبورد قلم نوری درواقع یک کیبورد با کلید های مکانیکی محکم است. در زیر دکمه ها فنر های محکمی تعبیه شده است. بی صدا است و خیلی راحت دکمه ها با یک اشاره کلیک میخورند. توسط نرم افزار نصب شده کیبورد ها می توان کلید های میانبر ترکیبی دیگر توسط یک یا دو دکمه تعریف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *