1398/06/29
بررسی وان بای وکام - یک قلم نوری برای شروع (wacom one by)

بررسی وان بای وکام - یک قلم نوری برای شروع (wacom one by)

وان بای های وکام یکی از قلم نوری های کاربر پسند و مناسب برای شروع در بازار هنر دیجیتال می باشند. هنرجویانی که تازه شروع به طراحی کرده اند با خرید وان بای وکام می توانند مقدار پول بیشتری صرف جویی می کنند. وان بای وکام نسبت به مدل های دیگر قیمت پایین تری دارد ( قیمت وان بای وکام ) . کمپانی وکام آپدیت های زیادی بر روی قلم نوری های (bamboo) داشته است که وان بای وکام(wacom) یکی از آن نسل است. در حال حاضر وان بای وکام مدرن ترین قلم نوری این نسل می باشد که بسیار به لحاظ تکنولوژی ، ظاهر ، فضای سطح فعال و ... استاندارد است. وان بای وکام با ویژگی هایی که دارد می توانند به خوبی نیاز هنرجویانی می خواهند ورود به بازار هنر های دیجیتال داشته باشند گزینه خوبی باشد.

در این بررسی سعی داریم به نکاتی از ویژگی های قلم نوری وان بای وکام (wacom one by) بپردازیم.

در ادامه بررسی خواهیم کرد که چرا وان بای وکام برای شروع مناسب است.

وان بای وکام (بمبو ) - آپدیت در طول سال ها

بمبو وکام تعداد زیادی از مدل های وکام را شامل می شود. ممکن است اولین قلم نوری خیلی از طراحان دیجیتال، بمبو وکام باشد. آپدیت های بمبو وکام به لحاظ ظاهر، هر دو یا سه سال یک بار اتفاق میافتد. در آپدیت آخر، کمپانی وکام تغییرات عمده ای بر روی مدل های بمبو (وان بای وکام) اعمال کرد. ابتدا فضای کناری قلم نوری های بمبو برداشته شد و بعد از آن قلم نوری باریک و نازک تر شد ( بر طبق عکس پایین ). وان بای وکام یک طراحی حداقلی دارد اما بسیار مدرن است. ( تغییرات را در عکس پایین می توانید مشاهده کنید)

وان بای وکام

ظاهر و کیفیت وان بای وکام

وان بای وکام کیفیت بدنه و قلم بسیار خوبی دارد. در حالی که این قلم نوری ارزانترین قلم نوری برند وکام می باشد. سطح روی قلم نوری وان بای وکام به صورت ( texture) می باشد تا حس طراحی روی کاغذ را به طراح بدهد. این ویژگی در قلم نوری های سری اینتوس پرو وکام هم وجود دارد. بدنه وان بای وکام از جنس پلاستیک است اما بسیار مستحکم و مقاوم است. یک حاشیه بسیار کوچک در اطراف این قلم نوری می باشد که باعث می شود در مقابل ضربه مستحکم باشد. البته حاشیه در اطراف این قلم نوری نسبت به مدل های قبل به حداقل رسیده است.

بررسی وان بای وکام

پایه wacom one by

از قسمت بالایی قلم نوری وان بای وکام یک پارچه به صورت کش بیرون آمده که قلم به خوبی می تواند در آنجا قرار گیرد. این این قسمت از نگهدارنده جای قلم بسیار مناسب برای حمل است. در قلم نوری های دیگر یک پایه در کنار آن طراحی شده است که به قلم بر روی آن قرار می گیرد. از آنجایی که در وان بای وکام تلاش شده است که کمی قیمت پایین تر تولید شود، پایه برای این قلم نوری تعبیه نشده است.

قلم wacom one by

رنگ وان بای وکام

بیشتر مدل های ارزان قلم نوری در همه برند ها تک رنگ هستند و آن رنگ مشکی است. وکام مسیر دیگری را برای ارائه قلم نوی وان بای وکام به لحاظ ظاهر ارائه داده است که یکی از آن ها رنگ وان بای وکام است. رنگ قرمز در پشت و رنگ مشکی روی آن است.

قلم - حساسیت به فشار وان بای وکام

قلم وان بای وکام (بمبو پن) در دست خیلی راحت قرار می گیرد و بسیار سبک است. دارای حساسیت به فشار است. این قلم نوری نیازی به شارژ ندارد و از تکنولوژی الکترومگنتیک استفاده می کند (قلم هایی که نیاز به شارژ دارند آسیب پذیری تر هستند ). جنس بدنه این قلم از پلاستیک ساخته شده است. دو عدد کلید میانبر روی این قلم قرار دارد. نوک این قلم کیفیت خوبی دارد و با کوچک ترین اشاره عکس العمل نشان می دهد. 

بررسی وکام وان بای

منبع :

>one by wacom review

دیدگاهتان را بنویسید