دسته‌بندی نشده

بررسی وان بای وکام – یک قلم نوری برای شروع (wacom one by)

وان بای های وکام یکی از قلم نوری های کاربر پسند و مناسب برای شروع در بازار هنر دیجیتال می باشند. هنرجویانی که تازه شروع به طراحی کرده اند با خرید وان بای وکام می توانند مقدار پول بیشتری صرف جویی می کنند. وان بای وکام نسبت به مدل های دیگر قیمت پایین تری دارد ( قیمت وان بای وکام ) . کمپانی وکام آپدیت های زیادی بر روی قلم نوری های (bamboo) داشته است که وان بای وکام(wacom) یکی از آن نسل است. در حال حاضر وان بای وکام مدرن ترین قلم نوری این نسل می باشد که بسیار به لحاظ تکنولوژی ، ظاهر ، فضای سطح فعال و … استاندارد است. وان بای وکام با ویژگی هایی که دارد می توانند به خوبی نیاز هنرجویانی می خواهند ورود به بازار هنر های دیجیتال داشته باشند گزینه خوبی باشد.

در این بررسی سعی داریم به نکاتی از ویژگی های قلم نوری وان بای وکام (wacom one by) بپردازیم.

در ادامه بررسی خواهیم کرد که چرا وان بای وکام برای شروع مناسب است.

وان بای وکام (بمبو ) – آپدیت در طول سال ها

بمبو وکام تعداد زیادی از مدل های وکام را شامل می شود. ممکن است اولین قلم نوری خیلی از طراحان دیجیتال، بمبو وکام باشد. آپدیت های بمبو وکام به لحاظ ظاهر، هر دو یا سه سال یک بار اتفاق میافتد. در آپدیت آخر، کمپانی وکام تغییرات عمده ای بر روی مدل های بمبو (وان بای وکام) اعمال کرد. ابتدا فضای کناری قلم نوری های بمبو برداشته شد و بعد از آن قلم نوری باریک و نازک تر شد ( بر طبق عکس پایین ). وان بای وکام یک طراحی حداقلی دارد اما بسیار مدرن است. ( تغییرات را در عکس پایین می توانید مشاهده کنید)

ظاهر و کیفیت وان بای وکام

وان بای وکام کیفیت بدنه و قلم بسیار خوبی دارد. در حالی که این قلم نوری ارزانترین قلم نوری برند وکام می باشد. سطح روی قلم نوری وان بای وکام به صورت ( texture) می باشد تا حس طراحی روی کاغذ را به طراح بدهد. این ویژگی در قلم نوری های سری اینتوس پرو وکام هم وجود دارد. بدنه وان بای وکام از جنس پلاستیک است اما بسیار مستحکم و مقاوم است. یک حاشیه بسیار کوچک در اطراف این قلم نوری می باشد که باعث می شود در مقابل ضربه مستحکم باشد. البته حاشیه در اطراف این قلم نوری نسبت به مدل های قبل به حداقل رسیده است.

لینک محصول وان بای وکام در وبسایت رسمی این کمپانی (wacom One by)

پایه wacom one by

از قسمت بالایی قلم نوری وان بای وکام یک پارچه به صورت کش بیرون آمده که قلم به خوبی می تواند در آنجا قرار گیرد. این این قسمت از نگهدارنده جای قلم بسیار مناسب برای حمل است. در قلم نوری های دیگر یک پایه در کنار آن طراحی شده است که به قلم بر روی آن قرار می گیرد. از آنجایی که در وان بای وکام تلاش شده است که کمی قیمت پایین تر تولید شود، پایه برای این قلم نوری تعبیه نشده است.

رنگ وان بای وکام

بیشتر مدل های ارزان قلم نوری در همه برند ها تک رنگ هستند و آن رنگ مشکی است. وکام مسیر دیگری را برای ارائه قلم نوی وان بای وکام به لحاظ ظاهر ارائه داده است که یکی از آن ها رنگ وان بای وکام است. رنگ قرمز در پشت و رنگ مشکی روی آن است.

قلم – حساسیت به فشار وان بای وکام

قلم وان بای وکام (بمبو پن) در دست خیلی راحت قرار می گیرد و بسیار سبک است. دارای حساسیت به فشار است. این قلم نوری نیازی به شارژ ندارد و از تکنولوژی الکترومگنتیک استفاده می کند (قلم هایی که نیاز به شارژ دارند آسیب پذیر تر هستند ). جنس بدنه این قلم از پلاستیک ساخته شده است. دو عدد کلید میانبر روی این قلم قرار دارد. نوک این قلم کیفیت خوبی دارد و با کوچک ترین اشاره عکس العمل نشان می دهد.

قلم دارای سه عدد نوک یدک است که اگر روزی هشت ساعت از هر نوک استفاده شود، معمولا یک سال زمان میبرد که نوک های اضافه به اتمام برسند. برای تعویض نوک قلم در داخل جعبه یک گیره فلزی قرار دارد و می توان توسط آن گیره نوک را بیرون کشید. نوک جدید را در همان مکان قرار داده و کمی فشار دهید.

قلم نوری وان بای وکام در مقایسه با سرفیس ها

قلم نوری وان بای وکام بسیار واقعی ( نزدیک به طراحی روی برگه های کاغذ ) می باشد. در مقایسه با سرفیس های مایکروسافت باید گفت که هنگام کشیدن قلم روی سطح آن کمی لیز است. در کل می توان گفت که حساسیت به فشار ، رزولوشن و قابلیت زاویه در قلم های نوری کمی بهتر از سرفیس های می باشد. هنگام کشیدن خطوط منحنی یا زاویه به راحتی می توان مشاهده کرد که نرم و روان هستند. یعنی پله ای نمی شوند. جزئیات در نتیجه طراحی با قلم های نوری نسبت به سرفیس ها بهتر می باشد. وکام وان بای با توجه به قیمت نسبت به سرفیس پرو ها مایکروسافت کارایی های کمی ندارد و بسیار برای کاربرد هایی مانند تدریس آنلاین استفاده می شود.

محتویات داخل جعبه wacom One by

– قلم و پد طراحی وان بای وکام

– کابل usb

– ابزار بیرون کشیدن نوک اضافه قلم

– سه عدد نوک یدک

نکته قابل توجه این است که نوک یدک و ابزار تعویض نوک قلم داخل یک پلاستیک قرار دارد. در دیگر قلم های نوری نوک های یدک در پایه قلم و یا داخل قلم ( با پیچاندن دو طرف قلم ) نوک ها جایگذاری شده اند. از این رو باید خیلی مراقب نوک ها و ابزار تعویض نوک قلم بود. ( البته این نوک ها به صورت جداگانه قابل تهیه است )

نوک ها را می توانید از این لینک جستجو کنید . ( لوازم جانبی قلم نوری وکام )

درایور وکام وان بای Wacom one by

بعد از اتصال قلم نوری به کامپیوتر و یا لپ تاپ مهم ترین کاری که باید انجام شود قطعا و یقینا نصب درایور می باشد. درایور باید به طور کامل روی سیستم نصب شود و یک بار سیستم ری استارت شود. دانلود درایور به صورت رایگان است و راحتی از وبسایت وکام قابل دانلود است. فراموش نشود که حتما درایور وان بای وکوم از وبسایت رسمی وکام دانلود شود.

دانلود درایور wacom one by از وبسایت کمپانی وکام

wacom one by driver

درایور ها چه کار می کنند ؟

درایور ها یک رابط بین قلم نوری و کامپیوتر می باشند. به کامپیوتر و یا لپتاپ کمک می کنند که میزان حساسیت به فشار ، رزولوشن و … را به طور دقیق تر در نرم افزار های مختلف بشناسد. حساسیت به فشار صحیح و درستی که بعد از نصب درایور انجام می شود به استفاده و بهره بیشتر قلم نوری بسیار موثر است. در قلم نوری های دیگری که قابلیت های دیگری مانند زاویه و … دارند نصب درایور بسیار موثر تر خواهد بود.

خلاصه و نتیجه گیری

اگر شغلی در رابطه با طراحی دیجیتال انجام می دهید و یا هر نوع حرفه ای مرتبط با طراحی را دنبال می کنید این قلم نوری ( وان بای وکام ) به شما به عنوان شروع کمک می کند تا آموزش خود را کامل کنید و کم کم پیشرفت کنید. همچنین در میان هنرمندانی که به عکاسی علاقه دارند ، وکام وان بای بسیار محبوب است. وکام وان بای وانند دیگر قلم های نوری با همه نرم افزار های گرافیکی سازگار است.

منبع :

>one by wacom review

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *