آموزش

اینتوس پرو وکام و کلید های میانبر

تنظیمات کلید های میانبر در اینتوس پرو وکام اولین قدمی است که بعد از نصب درایور از وبسایت wacom بهتر است انجام شود ( قابل توجه باشد که فقط از وبسایت وکام تهیه کنید، به این دلیل که آخرین آپدیت همیشه در همین وبسایت می باشد. ) . در این مطلب سعی داریم تا توضیحاتی کوتاه در مورد خصوصی سازی کلید های را خدمت شما ارائه بدهیم. بعد خواندن این مطلب هنرمندان و هنرجویانی که این قلم نوری را تهیه کرده اند می توانند تصمیم بگیرند که چه فرمان هایی را روی چه کلید هایی تنظیم کنند. این تنظیمات می تواند برای هنرمندان نقاشی دیجیتال و یا کسانی که حوزه نرم افزار های گرافیکی سه بعدی فعالیت می کنند متفاوت باشد. حتی اساتید برای تدریس هم می توانند تنظیماتی خاص خودشان را داشته باشند. به طور مثال هنرمندانی که از نرم افزار های سه بعدی استفاده می کنند از Touch Ring بیشتر استفاده می کنند.

اگر قلم نوری اینتوس پرو وکام ( رایج ترین این قلم نوری ابعاد متوسط می باشد ) تهیه نکردید و قصد بررسی این قلم نوری را قبل از خرید دارید پیشنهاد میکنیم که پادکست و مطالب آن را بررسی کنید. البته اگر سوالی داشتید با ما در تماس باشید، تمام تلاشمان را میکنیم تا به سوالات شما پاسخ بدهیم 🙂

بررسی و خرید اینتوس پرو وکام

بعد از نصب درایور اینتوس پرو وکام یک پنل خیلی کامل برای کاربر در کنار درایور و دو پنل دیگر نصب می شود که از طریق منوی استارت ویندوز قابل دسترسی است.

wacom tablet propertise , wacom desktop center , wacom utility

سه پنلی می باشند که به همراه درایور نصب می شوند. در مورد دومی و سوی در مطالب آینده صحبت خواهد شد. امروز می خواهیم در مورد پنل wacom tablet propertise و خصوصا تنظیم کلید های این بخش صحبت بکنیم. در این پنل دستگاه های نصب شده مانند قلم نوری اینتوس پرو وکام ، ریموت کنترل ، کیبورد و … بعد از نصب و معرفی به سیستم قابل مشاهده هستند ( با کلیک بر روی هر کدام تنظیمات مخصوص به آن دستگاه قابل تنظیم است در همان صفحه ). تنظیمات قلم و تنظیمات مربوط به تاچ و حتی تنظیمات مربوط به کلید های میانبر در نرم افزار های گرافیکی از این پنل قابل خصوصی سازی است.

ردیف Device

در ردیف Device دستگاه هایی که نصب شده اند در این قسمت مشخص می شود. دستگاه های ( قلم نوری وکام ، ریموت کنترل و .. ) باید حتما به سیستم معرفی شوند.

ردیف Tools

تنظیمات مربوط به تاچ اینتوس پرو وکام ، تنظیمات قلم و پاککن و کلید های میانبر با انتخاب Function در این بخش قابل خصوصی سازی است.

ردیف Application

در این ردیف نرم افزار های گرافیکی از بخش (+) در راست این ردیف اضافه می شود و نرم افزار های گرافیکی که قصد دارید خصوصی سازی برای آن نرم افزار ها صورت بگیرد قابل انتخاب است.

برای تنظیمات اینتوس پرو وکام باید از ردیف بالا ( Device ) تا به ردیف ( Application ) انتخاب ها را انجام دهید تا تنظیمات مورد دلخواه در پایین فراهم شود. به طور مثال شما می خواهید اینتوس پرو وکام بر روی کلید های میانبر ( Function ) و نرم افزار گرافیکی فتوشاپ تنظیماتی را انجام دهید.

همانطور که مشاهده می کنید ( تصویر بالا ) هر کدام از کلید های میانبر قابل تنظیم است.

با کلیک بر روی تنظیمات هر کلید یک منو باز می شود که می توان تنظیمات را انجام داد. به طور مثال اگر گزینه keystroke را انتخب کنید یک باکس به شکل ( تصویر پایین ) باز می شود که می توان کلید ترکیبی تعریف کرد. به این شکل که یکی از گزینه های shift , option , controll و … را انخاب بکنید و در باکس سفید رنگ پایین تر از آن یک کلید کیبورد ( A-Z ) کلیک کنید. نام را در پایین تر وارد کنید تا بهتر بتوانید در آینده آن را مدیریت بکنید. تنظیم انجام شد.

به طور مثال :

کلید ترکیبی CTRL+Z

برای تنظیم کلید های میانبر روی یک نرم افزار گرافیکی خاص باید از راست ردیف Application گزینه (+) را انتخاب کنید تا تصویر پایین ظاهر شود. نرم افزار خود را انتخب کنید و کلید های میانبر را خصوصی سازی کنید.

به همین شکل تمام کاید های میانبر را می توان خصوصی سازی کرد. در وبلاگ های آتی قصد داریم تا تنظیمات Touch Ring توضیحاتی ارائه بدهیم.

اگر قلم نوری اینتوس پرو وکام را هنوز نصب نکردید مقاله نصب اینتوس پرو شاید بتواند به شما کمک در این باره کمک بکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *