آموزش

قلم نوری چیست

قلم نوری چیست
قلم نوری ، تبلت طراحی ، تبلت گرافیکی ، پد طراحی و … نام هایی هستند که معمولا از این محصول بین مصرف کنندگان یاد می شود، اما اگر نام انگلیسی قلم های نوری را معیار قرار بدهیم Pen Tablet قلم های نوری بدون نمایشگر و Graphic Tablet قلم های نوری با نمایشگر است.

قلم نوری بدون نمایشگر در واقع یک پد به همراه یک قلم است که با کشیدن نوک قلم بر روی پد می توان اشاره گر یا pointer را روی مانیتور حرکت داد. در سال های اخیر قلم های نوری متنوعی تولید و روانه بازار شده اند و با گذر زمان هم قابلیت ها و دقت آنها بیشتر می شود. رقابت بین برند ها در جذب مشتری باعت ارتقاء تکنولوژی در این حوزه شده و این افزایش قابلیت ها و تکنولوژی برای هنرمندان لذت بخش تر شده تا طرح های خلاقانه تری را تولید کنند و اختیار عمل ببشتری در ایجاد طرح خود داشته باشند. استفاده از تکنولوژی های نوین در ارتقاء قابلیت هایی مانند حساسیت به فشار ، حساسیت به زاویه ، پاککن انتهای قلم ، مالتی تاچ ، کلید های میانبر حرکتی تاچ ، نمایشگر های IPS و … .

آیا قلم نوری فقط برای طراحان است ؟

خیر، اگر صادقانه بگویم در ابتدا قلم نوری به منظور ثبت امضاء الکترونیکی و استفاده در اتوماسیون های اداری استفاده میشد. اما الان طیف مصرف کنندگان قلم نوری در حوزه های مختلف بیشتر شده است. به طور مثال مصرف کنندگان قلم نوری برای تدریس های آنلاین خیلی بیشتر شده اند. قلم نوری می تواند مورد استفاده پزشکان برای ثبت دیجیتالی نسخه های خود نیز قرار گیرد. قلم نوری برای نوشتن به فارسی و انگلیسی و در واقع ثبت دستخط در نرم افزار های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. دانشجویان و فعالان حوزه معماری و نقشه کشی از دیگر مصرف کنندگان قلم نوری هستند.

تفاوت قلم های نوری های نمایشگر دار و بدون نمایشگر در چیست ؟

قلم های نوری به دو دسته با نمایشگر و بدون نمایشگر تقسیم می شوند. قلم های نوری با نمایشگر فقط یک نمایشگر هستند که با اتصال به کامپیوتر میتوانند تصویر کامپیوتر را با کیفیت بر روی خود نمایش دهند. هنرمندانی که در حوزه تصویر گری فعالیت میکنند اختیار عمل بسیار بالایی در حین طراحی با قلم نوری های با نمایشگر دارند. دسته دوم یک پد طراحی یا یک صفحه است که با اتصال به کامپیوتر می توان نوک قلم را روی آن حرکت داد و حرکت اشاره گر را روی مانیتور مشاهده کرد. در این نوع تبلت طراحی یا پد طراحی معمولا هنرمند نیاز به زمانی کوتاه دارد تا به این نوع تکنیک که رو به رو ( مانیتور ) را مشاهده بکند و قلم را روی پد حرکت بدهد عادت کند.

قلم نوری ارزان قیمت
همیشه پیشنهاد ما این بوده که اگر یک هنرمند قصد خرید یک قلم نوری ارزان قیمت را دارد بهتر است که به دنبال قابلیت های کمتر از قلم نوری باشد تا یک قلم نوری بی کیفیت ارزان قیمت. خیلی اوقات پیش آمده است که هنرمندانی با فروشگاه سامان کام نماینده وکام تماس گرفتند و با علم بر اینکه مثلا قابلیت حساسیت به زاویه در تکنیک ما مورد استفاده قرار نمیگیرد ، کالایی را درخواست میکنند. حساسیت به زاویه یک فاکتور بسیار مهم در قیمت قلم های نوری می باشد.

راهنمای خرید قلم نوری
به نیاز حال و یک قدم جلو تر خود توجه بکنید
اگر در حوزه تصویر گری حرفه ای فعالیت میکنید مدل های نمایشگر دار گزینه مناسب تری است
ممکن است حساسیت به زاویه در تکنیک شما هیچ وقت مورد استفاده قرار نگیرد ( یک فاکتور مهم در قیمت )
قلم نورای انتخاب کنید که Delay نداشته باشد
فقط به دنبال یک برند نباشید و دیگر برند ها را بررسی بکنید
با اساتید خود مشورت کنید
از متخصصان سامان کام مشاوره بگیرید
قلم های نوری با کلید های میانبر مناسب طراحی و تکنیک خود انتخاب کنید
اگر در حوزه طراحی لباس ، طراحی فرش و نقشه کشی فعالیت میکنید قلم های نوری ساده کارتان را به راحتی راه می اندازد
حتما قلم نوری خود را با گارانتی تهیه کنید
اگر برند وکام را میخرید حتما سفارش German را خریداری کنید
عموما اندازه های کوچک قلم نوری مناسب دستگاه های ۱۵ تا ۲۲ اینچ میباشد (شاید اندازه بزرگ نیاز نداشته باشید )
قلم نوری صرفا یک ابزار طراحی است ، فراموش نکنید که خلاقیت شما است که موجب خلق یک اثر با ارزش می شود
مبارکتون باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *