آموزش

خرید شارژر لپ تاپ اصل یا اوریجینال

بهتر است از در صداقت با مشتری صحبت کرد. تقریبا تمام شارژر لپ تاپ های موجود در بازار اصل نمیباشند. چرا که به عنوان مثال کمپانی HP هیچ وقت شارژرهای خود را جداگانه و بصورت عمده به بازار عرضه نمیکند. این کمپانی اگر بخواهد شارژری به عنوان شارژر یدک برای مشتری های خود در نظر بگیرد ، یا شارژرها را در مراکز خدمات پس از فروش مجاز خود بصورت مستقیم به مصرف کننده میدهد ( که بسیاری از برندها در ایران مرکز خدمات پس از فروش قانونی ندارند ) یا اینکه این شارژرها را به نماینده های مجاز فروش لوازم جانبی تجهیزات خود میدهد که آن نماینده ها هم موظف به فروش این اداپتورها به مصرف کننده میباشند و اجازه فروش عمده و پخش آنها را ندارند. به همین دلیل هیچ کمپانی معتبر تولید کننده لپ تاپی شارژرهای لپتاپ خود را در بازار آزاد به مزایده نمیگذارد. در نتیجه یک راه برای وجود شارژر اوریجینال یا اصل در بازار وجود دارد و آن اینکه عده ای شارژر اصلی را از داخل کارتن لپ تاپ آکبند بردارند و به جای آن ، شارژر غیر اوریجینال در کارتن بگذارند. با این هدف که از فروش جداگانه این شارژرهای اصل به منفعت مالی برسند. که در اینصورت اولا خرید چنین شارژری و حمایت از چنین اشخاصی کاری تماما غیر اخلاقی است ثانیا اگر کسی این کار را انجام بدهد ، قطعا نمیتواند این کار را بصورت گسترده و با تعداد زیادی از لپ تاپ های موجود در بازار انجام دهد.

نتیجه تمام بحث فوق این است که مصرف کنندگان آگاه باشند که به اسم شارژر اصل هزینه گزاف نپردازند که هزینه کم اطلاعی خود را پرداخت میکنند

اما شارژر غیر اصل ابدا به معنای بد بودن کیفیت آن و یا مسبب آسیب به لپ تاپ و برد دستگاه و هر نوع آی سی نمیباشد. بهتر است کاربران بدانند که تکنولوژی آداپتور لپ تاپ آن قدر ساده و پیش پا افتاده است که هر کارخانه نسبتا معتبری میتواند با کیفیت ترین شارژر یا آداپتور لپتاپ را تولید کند. اما این هم بدین معنا نیست که شارژرهای لپ تاپ از نظر کیفیت با هم تفاوتی ندارند و شارژر بد آسیبی به لپتاپ نمیزند. مهم ترین کارخی که مصرف کننده باید انجام دهد انتخاب و تهیه آداپتور یا شارژر با کیفیت است. و کاربر باید بداند که اگر شارژر لپ تاپ با کیفیت تهیه کند هیچ آسیبی به تجهیز وارد نخواهد شد. اما متاسفانه کیفیت شارژر چیزی نیست که کاربر بتواند در یک نگاه بفهمد و ارزیابی کند. در نتیجه ناچارا باید از مراکز معتبر ، متخصص و متعهد در حوزه آداپتور لپ تاپ خرید کرد. و این مهم ترین مسئله ایست که کاربر برای خرید شارژر لپ تاپ خود باید به آن توجه کند تا هم آسیبی به لپ تاپ وی وارد نشود هم اینکه هزینه ی اضافی بابت سناریوهای ساختگی سود جویان فرصت طلب پرداخت نکند. البته راه حل های حرفه ای برای تشخیص کیفیت شارژرهای لپ تاپ وجود دارد. متخصصان میتوانند با اندازه گیری مقدار ولتاژ و آمپر خروجی از اداپتور در یک بازه زمانی مشخص ، میزان پایدار بودن ولتاژ و آمپر را بررسی کرده و به ارزیابی قابل قبولی در مورد کیفیت شارژر لپ تاپ دست پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *