آموزش

چرا بهتر است از هاب شارژر استفاده بکنیم ؟

هاب شارژر تجهیزی هست مانند هاب usb با این تفاوت که ماهیت کارایی پورت های آن متفاوت است. البته هاب شارژر هایی هستند که پورت های usb آنها قابلیت انتقال اطلاعات را نیز دارند و به عنوان هاب usb می توان از آنها استفاده کرد. در برخی مواقع این نوع هاب usb ها به همراه پورت های ویژه شارژر به صورت رومیزی طراحی می شوند. اما در طراحی هاب شارژر ها عمدتا سعی شده است که از فاکتور های پرتابل بودن استفاده شود. اندازه این هاب شارژر ها معمولا کوچک است و در دست به راحتی جا می شود. پورت های usb همه در یک سمت قرار میگیرند. آداپتور لازم برای تغییر ولتاژ و شدت جریان در داخل خود هاب شارژر طراحی شده است و فقط با یک کابل دو پین تامین برق می شود. عمده هاب شارژر ها مجهز به کلید روشن و خاموش هستند. بدنه پلاستیکی ضد حریق و نسوز است ، روکش لاستیکی برای سور نخوردن و از همه مهم تر تکنولوژی هایی که در پورت های usb تعبیه می شوند از جمله فاکتور های مهمیست که در مدل های باکیفیت مورد توجه قرار میگیرد.

چطور می توان به هاب شارژر ها اعتماد کرد ؟
در هاب شارژر ها هر پورت معمولا بین 1 تا 3 آمپر را با توجه به نیاز هر دستگاه القا میکند. ولتاژ هاب شارژرها معمولا 5 ولت است، البته مدل 9 ولت هم در بازار وجود دارد که برای شارژ GPS و بعضی تبلت ها استفاده می شود. اکثر این هاب شارژر ها دارای استاندارد RoHS , CE , FCC می باشند، البته به برند آن بستگی دارد. محافظت از اتصال کوتاه ، دمای بالا ، ولتاژ زیاد و … از جمله امکاناتی هست که معمولا در این تجهیز تعبیه می شود، البته باز هم به برند و کیفیت هاب شارژر خیلی بستگی دارد.

آیا از هاب usb هم می توان به عنوان شارژ استفاده کرد ؟
در پورت های هاب یو اس بی ، طبیعتا برق جریان دارد و با اتصال گوشی و تبلت به هاب usb دستگاه خود را شارژ کرد. پورت های هاب usb برای انتقال اطلاعات طراحی شده اند و نمی توانند انتظار شارژ سریع و شارژ هوشمند را از آنها داشت. ضمن اینکه جریان برق ورودی این هاب ها برای فلش و هارد و … طراحی شده است و نمی تواند دقیقا شارژ مورد نیاز هر دستگاهی را ارائه دهد. استفاده از بعضی هاب usb هایی که تامین برق ندارند، خطر بیشتری برای شارژ گوشی و تبلت ایجاد می کنند، چون هاب usb مجبور است از برق لپ تاپ یا منبع تغذیه کامپیوتر تامین انرژی کند. اگر میزان جریان بیشتری از دستگاه کشیده شود ممکن هست به قطعات داخل لپ تاپ و کامپیوتر رومیزی آسیب برساند. بعلاوه هاب های usb تکنولوژی های حفاظت اتصال کوتاه و جریان برق و ولتاژ زیاد را ندارند.

شارژ هوشمند و شارژ سریع
دو تا از مهمترین امکاناتی که معمولا در پورت های usb هاب شارژرها استفاده می شود، شارژ هوشمند و شارژ سریع می باشد.

تکنولوژی Qualcom برجسته ترین تکنولوژی است که می توان برای شارژرهای هوشمند و سریع در نظر گرفت. وقتی که گوشی یا تبلت در کمترین زمان ، بالاترین مقدار شارژ استاندارد را دریافت کند احساس لذت از بهره مندی از تکنولوژی ایجاد میشود. در این تکنولوژی آسیبی به دستگاه نمی رسد و طول عمر باطری گوشی و تبلت نیز بیشتر هم می شود. در شارژ هوشمند معمولا قطع کن برق بعد از اتمام فرایند شارژدهی وجود دارد.

معمولا از این دستگاه ها می توان به صورت 24 ساعته استفاده کرد. در مهمانی ، مسافرت ، در محل کار و مکان های شلوغ از این قبیل نیاز بیشتری برای استفاده از این ایستگاه شارژ هوشمند و سریع حس می شود.

تولید شده توسط تیم تولید محتوای سامان کام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *